This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
 

Luzon Group złożyła do UOKiK wniosek ws. przejęcia Ronsona

"Planowana koncentracja polega na zmianie kontroli posiadanej przez Amos Luzon Development and Energy Group Ltd. z siedzibą w Raanana, Izrael nad Ronson Europe N. V. z siedzibą w Rotterdamie, Holandia i jej spółkami zależnymi ze współkontroli na wyłączną kontrolę" - czytamy w komunikacie.


Złożenie wniosku nastąpiło w ramach procesu zmian właścicielskich w Ronsonie. Kilkanaście dni temu Ronson Europe oraz jeden z dwóch głównych akcjonariuszy spółki - Global City Holdings (GCH) - zawarli warunkową umowę, w wyniku której GCH opuści akcjonariat giełdowego dewelopera. Podano wtedy, że w wyniku planowanej transakcji ustabilizuje się sytuacja w akcjonariacie Ronson Europe. Zniknie element niepewności, gdyż spółka będzie mieć teraz jednego wiodącego akcjonariusza - Luzon Group.


Zawarta umowa przewiduje, że - po spełnieniu określonych warunków - wszystkie należące do GCH akcje Ronson Europe (tj. 108 349 187 akcji) zostaną odkupione przez spółkę po cenie 1,30 zł za akcję, czyli prawie 140,9 mln zł za cały pakiet. Spółka będzie więc mieć możliwość odkupienia akcji własnych z istotnym dyskontem wobec średniego kursu z ostatnich 6 miesięcy (około 1,42 zł), jak i wartości księgowej przypadającej na jedną akcję (1,68 zł na koniec czerwca 2016 r.).


Kapitał zakładowy Ronson Europe dzieli się obecnie na 272 360 000 akcji. Global City Holdings oraz Luzon Group posiadają pośrednio po 108 349 187 akcji spółki, czyli po około 39,8%.


Luzon jest spółką publiczną, której akcje oraz obligacje są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie. Luzon zajmuje się głównie działalnością deweloperską nieruchomości, budowlaną oraz działalnością w sektorze energetycznym. Luzon jest kontrolowany przez osobę fizyczną.


Ronson to spółka deweloperska notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2015 r. sprzedała 906 mieszkań, tj. o 27% więcej niż rok wcześniej.


(ISBnews) finanse.wp.pl

Adres www: http://banki.wp.pl/kat,1040357,title,Luzon-Group-zlozyla-do-UOKiK-wniosek-ws-przejecia-Ronsona,wid,18607747,wiadomosc.html

Tags:

Inne artykuły:

Zysk netto mBanku wzrósł r/r do 388,5 mln zł w II kw. 2016 r.

Warszawa, 28.07.2016 (ISBnews) - mBank odnotował 388,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego...

Skomplikowane konsekwencje wyroku TSUE ws. VAT od opłat reprograficznych

Konsekwencje wyroku TSUE, który uznał, że nie trzeba płacić VAT od opłat reprograficznych, mogą być...

Szyszko:jeśli w ustawie o ochronie przyrody są błędy, to zostanie to naprawione

O ile są popełnione błędy w ustawie o ochronie przyrody i będzie na tym cierpiał i obywatel, i ewentualnie...

Wiceszef MR: płatności bezgotówkowe w każdym urzędzie - do końca 2017 r. (aktl.)

# dochodzą wypowiedzi wiceministra finansów Leszka Skiby i wiceszefa MR Tadeusza Kościńskiego #...

IKEA wprowadza do swojego asortymentu instalacje fotowoltaiczne

Warszawa, 27.04.2017 (ISBnews) - Instalacje fotowoltaiczne będą dostępne we wszystkich sklepach IKEA w Polsce...

Emilewicz: Polska przygotowuje się do budowy satelity

Polska przygotowuje się do budowy satelity w ramach Polskiego Programu Kosmicznego - zapowiedziała w czwartek...