This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
 

Luzon Group złożyła do UOKiK wniosek ws. przejęcia Ronsona

"Planowana koncentracja polega na zmianie kontroli posiadanej przez Amos Luzon Development and Energy Group Ltd. z siedzibą w Raanana, Izrael nad Ronson Europe N. V. z siedzibą w Rotterdamie, Holandia i jej spółkami zależnymi ze współkontroli na wyłączną kontrolę" - czytamy w komunikacie.


Złożenie wniosku nastąpiło w ramach procesu zmian właścicielskich w Ronsonie. Kilkanaście dni temu Ronson Europe oraz jeden z dwóch głównych akcjonariuszy spółki - Global City Holdings (GCH) - zawarli warunkową umowę, w wyniku której GCH opuści akcjonariat giełdowego dewelopera. Podano wtedy, że w wyniku planowanej transakcji ustabilizuje się sytuacja w akcjonariacie Ronson Europe. Zniknie element niepewności, gdyż spółka będzie mieć teraz jednego wiodącego akcjonariusza - Luzon Group.


Zawarta umowa przewiduje, że - po spełnieniu określonych warunków - wszystkie należące do GCH akcje Ronson Europe (tj. 108 349 187 akcji) zostaną odkupione przez spółkę po cenie 1,30 zł za akcję, czyli prawie 140,9 mln zł za cały pakiet. Spółka będzie więc mieć możliwość odkupienia akcji własnych z istotnym dyskontem wobec średniego kursu z ostatnich 6 miesięcy (około 1,42 zł), jak i wartości księgowej przypadającej na jedną akcję (1,68 zł na koniec czerwca 2016 r.).


Kapitał zakładowy Ronson Europe dzieli się obecnie na 272 360 000 akcji. Global City Holdings oraz Luzon Group posiadają pośrednio po 108 349 187 akcji spółki, czyli po około 39,8%.


Luzon jest spółką publiczną, której akcje oraz obligacje są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie. Luzon zajmuje się głównie działalnością deweloperską nieruchomości, budowlaną oraz działalnością w sektorze energetycznym. Luzon jest kontrolowany przez osobę fizyczną.


Ronson to spółka deweloperska notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2015 r. sprzedała 906 mieszkań, tj. o 27% więcej niż rok wcześniej.


(ISBnews) finanse.wp.pl

Adres www: http://banki.wp.pl/kat,1040357,title,Luzon-Group-zlozyla-do-UOKiK-wniosek-ws-przejecia-Ronsona,wid,18607747,wiadomosc.html

Tags:

Inne artykuły:

MF skierowało projekt o podatku od marketów do uzgodnień międzyresortowych (aktl. 2)

# dochodzi informacja o skierowaniu projektu do uzgodnień i nowym zapisie dot. podatku od sprzedaży w...

Rawlplug planuje 40 mln zł inwestycji w br., postawi na zaawansowane technologie

Warszawa, 21.03.2017 (ISBnews) - Rawlplug planuje ok. 40 mln zł nakładów inwestycyjnych w tym roku wobec...

"Rzeczpospolita": E-handel na granicy przyzwyczajeń

Aż 52 proc. osób korzystających z sieci nie robi w ten sposób zakupów. Połowa z nich nie chce tego zmieniać -...

Francuscy policjanci oddają dni wolne koledze

Policjanci z całej Francji oddają swoje dni wolne koledze, który wychowuje czworo dzieci. Jego żona jest...

Jakubiak: KNF ma obowiązek wypowiadać się ws. bezpieczeństwa środków na rachunkach bankowych (wideo)

KNF odpowiada za bezpieczeństwo środków zgromadzonych na rachunkach bankowych, to wprost wynika z Prawa...

Bowim chce rosnąć na detalicznym rynku wyrobów hutniczych i stalowych

Warszawa, 05.04.2017 (ISBnews) - Bowim planuje wzrost obecności na detalicznym rynku wyrobów hutniczych i...